Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Chystáte oslavu nebo rovnou svatbu? Zachovejte si vzpomínky s Polaroidem

Všechny důležité životní okamžiky si chceme zvěčnit i na fotografiích. I když se dnes už vyvolávání fotek moc nenosí a povětšinou si všechny pořízené fotografie ukládáme do počítače nebo mobilního telefonu, na tištěnou fotku nic nemá. Díky Polaroidu můžete mít všechny pořízené fotografie v ruce okamžitě. Navíc si jej ani nemusíte pořizovat, stačí si ho prostě jen půjčit. Zapůjčení polaroidu je navíc často zdarma, tak proč pořizovat vlastní?

Co je Polaroid

Instantní nebo také okamžitý film je fotografický film, který vyvinula společnost Polaroid Corporation už ve 40. letech 20. století. Tento fotografický film známe spíše pod názvem Polaroid asi všichni. Polaroidy se vyznačují fotografiemi v typickém bílém rámečku, čímž je celá fotografie krásně podtržena. Největší výhodou je ovšem to, že fotografie vzniká okamžitě po vyfocení obrázku. Stačí tedy zmáčknout spoušť a Polaroid okamžitě během několika sekund, maximálně minut vytiskne hotovou fotografii.

Jaké jsou variaty?

Každý typ foťáku je dobrý na něco jiného a ne jinak je tomu i u Polaroidu či Instaxu. Záleží především na tom, co chcete fotit, protože hlavní rozdíl v přístrojích je ten, jak velké fotky tiskne. Pokud potřebujete fotoaparát, se kterým budete chtít snadno cestovat, pravděpodobně zvolíte variantu Mini. Pokud je pro vás priorita mít co největší vytisknutou fotografii, poté se poohlédněte po největší verzi Wide 300.

Zvěčněte své zážitky a důležité okamžiky

Ať už chystáte svatbu, oslavu narozenin, narodilo se vám miminko nebo slavíte jinou životní událost, jistě během toho budete chtít pořizovat fotografie. Všechny důležité okamžiky svého života můžete přenést na fotografii a rovnou jich můžete udělat i více a podarovat je svým blízkým. Polaoidky jsou také ideální na vytvoření vlastního fotoalba přímo na místě. Každý, kdo se vyfotí, jednoduše přidá svou fotku do alba!

Zapůjit polaroid, nebo radši koupit?

V dnešní době už mají fotoaparát jenom nadšenci, víceméně každý fotí na mobil a digitální fotka vládne světu. Pokud vám přijde zbytečné, abyste pořizovali polaroid kvůli pár fotkám za rok, tak si prostě a jednoduše můžete půjčit. Půjčení polaroidu je navíc často zdarma – platíte pouze za počet fotek, které během vašeho zapůjčení profotíte. Vy se tak nemusíte o nic starat, a pokud zvolíte dobrou půjčovnu, možná navíc dostanete i nějaké rekvizity do fotokoutku.

Obrázek jako od fotografa

Chcete si zařídit fotokoutek na svatbu nebo jinou událost? S vypůjčeným Polaroidem ho můžete mít! Jistě si vybavujete fotografie, které vám ukazovala vaše babička, když jste byli malí. Tyto fotky měly jistě typický bílý rámeček, který fotku nejen zdobí, ale samotný obrázek krásně zvýrazňuje. Tyto fotografie s bílým rámečkem umí nejlépe právě Polaroid. Navíc se u focení i výborně pobavíte a zapojit můžete každého ze svých hostů.

Vzpomínky si neuchováváme pouze ve své hlavě, ale máme je u sebe i díky fotografiím.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Chystáte oslavu nebo rovnou svatbu? Zachovejte si vzpomínky s Polaroidem