Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Cena svatby: Zachrání vás domácí výroba výzdoby nebo půjčka

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 11. 2023

Zásnuby vyvolávají příval pozitivních emocí a omamnou euforii, odvanou vás na obláček štěstí, na kterém si pár dní nebo týdnů v pohodě proplouváte životem. Zpět do reality, kde je třeba sundat růžové brýle a řešit dospělácké věci, vás vrátí plánování svatby. Nebo spíše náklady spojené se svatbou, ty jednomu vezmou vítr z plachet. Poradíme vám, jak svatbu financovat a na čem ušetřit, aniž byste museli příliš slevit ze svých nároků.

1.     Zapište si všechny svatební sny

První krok vás vrátí do dětských let, kdy jste si pod rozkvetlou jabloní na zahradě představovali, jak jdete k oltáři se svou první láskou z družiny a kdy si holky poprvé kreslily princeznovské šaty, ve kterých se jednou chtěly vdávat. Úkol číslo jedna tudíž zní: Napište si, jak by měla vypadat vaše vysněná svatba. A vůbec se nedržte zpátky, ponořte se do své fantazie a udělejte si obrázek o tom, jak by měl podle vás svatební den probíhat. Proberte své představy s partnerem a společně dejte dohromady hrubý plán toho, do čeho chcete v rámci svého speciálního dne opravdu investovat.

2.     Určete si přibližný budget a způsob financování

Na základě svých představ můžete odhadnout, na kolik by vás ona snová svatba vyšla. A v tu chvíli většinou dochází k nepříjemnému střetu s realitou. Nevěšte ale hlavu, nic není tak zlé, jak to vypadá, a způsobů financování svatby je mnoho. Jaké jsou vaše možnosti?

  • Sáhněte do úspor.
  • Začněte si odkládat peníze stranou pouze pro účely svatby.
  • Poproste rodinu o finanční injekci.
  • Sjednejte si půjčku online.

Podle tradice jde většina výdajů za rodinou nevěsty

Jelikož se lidé dříve brali mnohem mladší, a to ještě předtím, než vůbec stihli pracovat, financovali svatbu většinou rodiče snoubenců. Větší část nákladů přitom byla na rodině nevěsty, která měla poskytnout prostředky na zaplacení lokace, celkového pohoštění, kapely, výzdoby i šatů pro nevěstu. Na ženichovu rodinu tak zbývalo pouze pití.

Realita dnešní doby

Dnes už se staré tradice příliš nedodržují a svatbu platí obvykle sami snoubenci, případně s pomocí rodin. Většina moderních párů se uchyluje ke společnému placení z našetřených peněz. Velkou nadějí a světlem na konci tunelu jsou svatební dary, které bývají nejčastěji peněžité a mnohdy pokryjí nejen svatební cestu, ale také část výdajů spojených s organizací svatebního dne. Častým řešením bývá i online půjčka, díky ní pár nemusí sahat do svých rezerv ani nabourávat své investiční zvyky. V případě zájmu o půjčku se obracejte pouze na spolehlivé zdroje nabízející výhodný úrok a vyhovující splátkový kalendář.

3.     Připravte si svatbu snů společnými silami

Svatba může být finančně náročná, proto je důležité dopředu vědět, které položky na seznamu „svatba snů“ jsou pro vás opravdu důležité a u kterých naopak dokážete přimhouřit oči. Nezapoměňte ani na další výdaje, jako je třeba rozlučka se svobodou. Nemusíte se jich rovnou zbavovat, přizpůsobte si je tak, aby vás jejich realizace vyšla levněji. Ušetřit můžete na svatebních oznámeních, výzdobě na stoly a dalších dekoracích, když si je vyrobíte sami. Zapojte do procesu rodinu a kamarády, nechte si obřad i následnou párty nafotit začínajícím fotografem nebo někým z vlastních řad, kdo se za objektivem cítí jako doma. Na svatbě je ve výsledku stejně nejdůležitější láska, tak se nenechte pohltit organizací a nezapomeňte si svůj jedinečný den užít spolu, s úsměvem na tváři a s pocitem štěstí.

Veronika Decsy

Copywriter

Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena svatby: Zachrání vás domácí výroba výzdoby nebo půjčka