Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Automatické kávovary se stávají součástí domácností

Ranní vstávání bez šálku kvalitní kávy si nedokáže představit snad nikdo z nás. Káva je oblíbeným nápojem, který je v určité míře pro náš organismus prospěšný. Samozřejmě se to s její konzumací nesmí přehánět. V současné době lze využít mnoho způsobů přípravy kávy v domácím prostředí. Čím dál více jsou však oblíbené nejrůznější kávovary, a to ať už se jedná o kapslové, pákové či automatické.

Zrnková káva rozhodně vyhrává na plné čáře

Jak již bylo zmíněno výše, kávovarů existuje řada typů. V domácnostech se běžně setkáváme s kávovary kapslovými, pákovými či automatickými. Výhodou kapslového kávovaru je jeho snadnější údržba či nižší pořizovací cena. Oproti tomu mohou automatické kávovary poskytnout lepší komfort či možnost výběru kvalitnější kávy. Pákové kávovary jsou pro změnu náročnější na obsluhu.

Zásadní rozdíl mezi těmito typy kávovarů je v tom, že do kapslového kávovaru můžete umístit pouze kapsle od určitého výrobce, které jsou s daným kávovarem kompatibilní. Mnohdy jsou tyto kávovary koncipovány tak, že při přípravě mléčných nápojů se vkládá mléčná kapsle. Oproti tomu automatické kávovary disponují mlýnkem na kávu a do zásobníku tak můžete nasypat zrnkovou kávu dle svého výběru. Rovněž mají k dispozici zásobník na čerstvé mléko. U pákových kávovarů pak funkce záleží na konkrétním typu. Příprava kávy je však časově náročnější.

Kávovary

S výběrem kávovaru pomohou recenze i testy

V porovnání chuti kávových nápojů a náročnosti obsluhy rozhodně vyhrává kávovar automatický. Čerstvě namletá káva, připravená stisknutím tlačítka, se kapslím zkrátka nikdy nemůže vyrovnat.

I když výběr kávovaru není nikterak složitý, je dobré se podívat i na nějaký ten test automatických kávovarů či si dohledat recenze vašeho favorita. Kávovary od různých výrobců se od sebe samozřejmě liší, a to ať už funkcemi či objemem nádob. Nesmíme zapomínat ani na pořizovací cenu, která je závislá na jednotlivých funkcích i konkrétní značce. Zkrátka a jednoduše, čím více toho kávovar zvládne, tím vyšší je pochopitelně jeho cena.

Díky srovnání jednotlivých automatických kávovarů si můžete vybrat takový, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám. Skvělou výhodou je i možnost pořízení kávovaru v různých barvách tak, aby vhodně doplnil interiér vašeho domova.

Kávovarem dokážete potěšit své nejbližší

Kávovar se může stát i poměrně vděčným dárkem pro každého milovníka kávy. Zejména pánové si pak potrpí na kvalitní ranní kávu, která jim dokáže nastartovat den. Automatický kávovar tak můžete darovat své drahé polovičce či tatínkovi nejen k narozeninám, ale ideální dobou jsou i Vánoce.

Top dárky k Vánocům pro chlapa kromě klasické elektroniky, nářadí či stylového oblečení zahrnují právě i kvalitní kávovary. Ať už dle svého uvážení vyberete jakýkoliv kousek, určitě nešlápnete vedle a vykouzlíte úsměv na tváři obdarovaného. A pokud k tomu ještě přibalíte balení kvalitní kávy, třeba i nějaké exotičtější chuti, bude radost z dárku ještě větší.

Údržba automatických kávovarů

Mnoho z nás se při pořizování nových spotřebičů do domácnosti rozhoduje nejen na základě parametrů, ale i podle nutnosti a složitosti údržby. Pravdou je, že kapslové kávovary nepotřebují žádnou složitou údržbu. U automatických kávovarů by pečlivá údržba měla být základem. Ale nebojte se, nejedná se o nic složitého. Každý kousek má v balení návod k obsluze, kde je samozřejmě popsána i pravidelná údržba automatického kávovaru.

A pokud si přeci jen nebudete vědět rady, on-line podpora přes internet je k dispozici nonstop. Stejně tak si můžete vyhledat nejrůznější videa, která radí s obsluhou konkrétního kávovaru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Automatické kávovary se stávají součástí domácností