Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

5 nejkrásnějších kostelů pro církevní svatbu

Redakce

Redakce

24. 9. 2019

Pokud plánujete svatbu, rozhodně by se měla konat na výjimečném místě. Jedná se přeci o den, který je jen „jednou za život“. Podle čeho se tedy rozhodovat? Přinášíme popis několika krásných míst, které mohou vašemu dni dodat spoustu nezapomenutelných a láskyplných okamžiků, na které budete dlouhé roky vzpomínat.

1. Bazilika sv. Petra a Pavla v Praze na Vyšehradě

 

Významná církevní památka, jejíž věže tvoří dominantu viditelnou zdaleka. Vnitřek chrámu v sobě ukrývá spoustu bohatého zdobení a můžete si zde všimnout maleb v secesním slohu, který byl inspirován dílem Alfonse Muchy. Svatba v tomto místě je naprosto kouzelná. Dýchne zde na vás odkaz dlouhých staletí a magická atmosféra, která vaši svatbu udělá opravdu nezapomenutelnou.

Kontakt: www.kkvys.cz / svatba.krest@kkvys.cz /  info@kkvys.cz / +420 224 911 353

2. Kostel sv. Markéty v Břevnovském opatství

Jedná se o barokní kostel a nejstarší mužský klášter v ČR. Když vejdete do chrámu, barokní křivky na vás budou působit mocným dojmem. Celé svatbě to pak dodá zvláštní atmosféru, kterou budete cítit ještě dlouho po tom. Po obřadu můžete svůj ,,den D“ následně ještě oslavit v areálu, kde jsou k dispozici sály a salonky, restaurace a hotel vybudovaný v historické klášterní budově. Za zmínku také určitě stojí fakt, že klášter je považován za vůbec nejstarší písemně doložené místo vaření piva v celé ČR. Proto v tomto zvyku nadále pokračuje Břevnovský klášterní pivovar.

Kontakt:  www.brevnov.cz / www.farnost-brevnov.czfarnost@brevnov.cz / P. Václav Snětina O.S.B., administrátor farnosti (farář) / +420 220 406 111, +420 220 406 232

3. Kostel Jména Panny Marie, Lomec u Netolic

Barokní poutní kostel Jména Panny Marie patří mezi jedno nejvýznamnějších děl tohoto slohu. Kostel je výjimečný svým baldachýnovým oltářem, který je napodobeninou papežského oltáře barokního architekta Giana Lorenzo Berniniho.  Samotný kostelíček stojí na kopci, a díky tomu je z tohoto místa neodolatelná vyhlídka do okolí. Tohle místo pro svatbu je přesně pro ty, pro které svatba není jen obyčejná formalita, ale oslava dne, který se koná jen jednou za život.

Kontakt: www.lomec.cz / krikjp@gmail.com / P.Josef Prokeš  / +420 608 854 937 /

4. Katedrála sv. Václava Olomouc

Jedná se o monumentální dílo, které v sobě propojuje různé stavební etapy napříč staletími. Začíná románským slohem a končí novogotickým romantismem 19. století. Hlavní věž na chrámu je vysoká 100,65 m, je dominantou samotného města Olomouc a vůbec nejvyšší věží na Moravě. Krásné malby a dechberoucí prosvětlení chrámu dodá vaší svatbě neskutečnou atmosféru, na kterou budete rádi vzpomínat. Tady jeden fotograf rozhodne stačit nebude!

Kontakt: www.katedralaolomouc.cz / faolomouc-sva@ado.cz / +420 733 742 800 – farní kancelář,  P.Mgr. Ladislav Švirák, farář

5. Poutní areál kostel Navštívení Panny Marie v Horní Polici

Celý areál je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 2018 byl dokonce prohlášen národní kulturní památkou ČR. Název kostela se váže k příběhu z Bible o setkání těhotné Panny Marie s její příbuznou (rovněž těhotnou) Alžbětou, aby ji předala posvěcení k nenarozenému synovi Janu Křtiteli. Svatba na tomto místě je přesně pro ty, kteří milují atmosféru dávné historie, jelikož první zmínka o poutním areálu pochází už z roku 1291.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 nejkrásnějších kostelů pro církevní svatbu