Menu
WeddingMag
Svatební hostina

5 důvodů proč jmenovky patří na svatební stůl a nejen z papíru

Redakce

Redakce

30. 9. 2014

Možná se vám jmenovky na svatební stůl mohou zdát jako zbytečnost a možná i trochu jako druh určitého snobství, ale věřte, že svatební den pozvednou o úroveň výše a přispějí k tomu, aby byla vaše svatba dnem nezapomenutelným nejen pro vás, ale i pro vaše hosty.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Tato drobnost nemusí být završením jenom dekorace slavnostně upraveného stolu, ale mnohdy může napomoci i klidnému průběhů stolovaní a celé slavnosti zvláště u početnějších svateb, neboť zasedací pořádek hraje velkou roli i v tom, jaká bude na svatbě panovat atmosféra a jak se rozproudí zábava. Podívejte se na důvody, proč říkáme jmenovkám jedno velké ANO.

Elegance a stylovost

Oznámení, pozvání ke svatební hostině a jmenovky ve stejném designu, barvě a tónu. Jednoduše řečeno: krásný a dokonalý celek. Jmenovky umocní celkové barevné a stylové ladění vašeho dne a jsou dokonalou dekorací slavnostní tabule.

Zasedací pořádek

Zasedací pořádek není jen pro rodiny aristokratů, ale je vhodný pro každou svatbu. Existují určitá pravidla, kdo by měl kde sedět. Bohužel jejich znalost se již pomalu vytrácí a jestli chcete, aby vše bylo, jak má být, jmenovky použijte.

Pokud novomanželé pochází z neúplných, rozvedených rodin, jmenovky pomohou např. i s vhodným usazením nových partnerů rodičů hlavních aktérů. Jmenovky také zabrání tomu, aby tetička Amálka seděla vedle sestřenice Běty, se kterou už rok nemluví. Nebo naopak, když se nebojíte riskovat, vytvoříte jedinečnou příležitost k tomu, aby se ty dvě usmířily. Jmenovky pomohou promísit společnost tak, aby byla vytvořená co nejpříjemnější atmosféra.

Jmenovka – pomocník pro hosty

Nezřídka se stává, že se všichni hosté svatby vzájemně neznají. Jmenovka ležící před zúčastněným může pomoci ostatním vědět, kdo je kdo a předejít tak různým faux pas.

Památka

Jmenovky mohou být zajímavým suvenýrem a památkou na svatbu nejen pro nevěstu a ženicha, ale i pro svatebčany. Chcete vaší svatbu nějak ozvláštnit? Jmenovky jsou dobrým typem, a nemusí vás to stát tolik peněz jako exotické svatební menu či výlet všech svatebčanů balónem.

Prostor pro kreativitu

Jmenovka formou papírové kartičky jistě skýtá nepřeberné množství variací barev, druhu papíru, písma a grafického ztvárnění a je osvědčenou klasikou, ale existují i další možnosti: Jmenovky vyrobené z perníku ve tvaru srdíčka, miniaturní čokolády s obalem, kde bude vytištěno jméno stolovníka, malé půllitrové lahve vína či sektu se jmenovkou namísto etikety, různé keramické drobnosti nebo popsané kamínky. Jmenovky mohou být i připevněné na skleničce nebo nechte vyrobit skleničky se jménem stolovníků.

Na návrhu či výrobě jmenovek se lze opravdu vyřádit. Jen dejte pozor, aby opravdu ladily i s ostatní výzdobou a aby při snaze o originalitu a dokonalost nebyly příliš přeplácané. Vždyť stále mnohdy platí ono okřídlené rčení, že v jednoduchosti je krása. Za nás tedy jmenovkám dáváme zelenou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů proč jmenovky patří na svatební stůl a nejen z papíru