Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

4 věci, na které se připravit, než vyrazíte na svatbu jako host

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 10. 2014

Svatba je událost, která je pro mnohé ženy vrcholným okamžikem jejich života. Proto, pokud jdete na svatbu, byť jako host, nepodceňujte přípravu. Vyhnete se tak nepříjemnostem a svatbu si naplno užijete vy i nevěsta.

Zdroj: Shuterstock.com

Zdroj: Shuterstock.com

1. Jak se obléknout

Při vybírání vhodného outfitu na svatbu je nutné přihlédnout k několika okolnostem. Za prvé je důležité vědět, kde se svatba koná – na venkovní svatbu je dobré mít s sebou i svrchní oděv pro případ studenějšího počasí, do kostela se sluší mít zahalená ramena. Dále si určitě zjistěte, je-li stanovený nějaký „dresscode“. Často je svatba laděna do určitých barev nebo stylu (50. léta, fantasy apod.). Co určitě vždy dodržujte je nepsané pravidlo, že bílá patří pouze nevěstě. Nesluší se ani příliš vyzývavé nebo nápadné šaty, které by mohly hlavní aktérku dne zastínit. Máte-li ve zvyku oblékat černou, nemusíte se jí ani na svatbě vzdát, ale raději ji vhodně doplňte nějakými barevnými doplňky. Nezapomeňte také vhodně obléknout svého partnera.

2. Co přinést jako dar

I zde se vyplatí zjistit dopředu, zda mají novomanželé na dary nějaké zvláštní požadavky. Často je k nahlédnutí tzv. wishlist, na kterém je seznam všech darů, které by si přáli, často dopodrobna specifikovaný včetně barvy a tipu, kde dar koupit. Někdy si novomanželé vyloženě nepřejí věcné dary a přijímají raději finanční příspěvky např. na nové bydlení. Pokud není nijak dané, co byste novomanželům měli věnovat, zkuste být originální a místo tradičních darů vybrat třeba zážitkový svatební dar.

3. Oběd, raut, party – co vás vlastně čeká

Dostali jste pozvánku? Pozorně si přečtěte, kam vás ženich s nevěstou zvou. Tradiční svatební hostina může být pouze pro úzký rodinný kruh nebo naopak pro všechny svatební hosty. Je dobré vědět, zda vás čeká celodenní „all inclusive“ svatba anebo máte pozvání pouze na neformální oslavu po obřadu. Stejně tak si zjistěte, zda je zajištěna doprava, ať už mezi jednotlivými místy svatebního programu nebo večerní/noční rozvoz hostů domů, případně zda si nemáte sami zajistit nocleh v místě konání svatby.

4. Doprovod

Máte-li tzv. +1 pozvánku, můžete s sebou na svatbu vzít doprovod. Ideálně partnera, který by vám dělal na slavnosti garde. Pokud jste single, nevěšte hlavu, raději se domluvte s ostatními single hosty a vyrazte spolu, než abyste brala na svatbu jako doprovod někoho, koho nevěsta se ženichem ani neznají. Věnujte také pozornost tomu, zda je svatba přístupná dětem nebo psím mazlíčkům. Některé nevěsty si zkrátka na dětský pláč nebo loudící čtyřnožce pod stolem nepotrpí. Vyhovte jim.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

4 věci, na které se připravit, než vyrazíte na svatbu jako host