Menu
WeddingMag
Svatební kytice

3 rady, jak vybrat tu nejhezčí svatební kytici

Každá nevěsta svůj velký den plánuje dopředu. Zajistit obřad, hostinu, svatební šaty, prstýnky a … Svatební kytice. Nejen pro nevěstu, ale také pro maminky, družičky a možná i na auto. Svatební den musí proběhnout bez jediné chybičky, aby na něj všichni dlouho vzpomínali.

Kytice ozdobí nevěstu

Je to tak. Kytice podtrhne její krásu. Musí být ale vhodně zvolená. Špatně zvolený tvar může nevěstě naopak uškodit.

Biedermaier

Kulatá svatební kytice. Hodí se k bohatě zdobeným romantickým šatům. Mohou být uvázány z různých druhů květin, většinou se ale jedná o růže. Ty pak mohou být kombinovány i s jinými květinami. Frézie, kaly, lilie. Nevěstě se s touto vazbou dobře manipuluje. Kulatá kytice opticky rozšiřuje postavu, proto se hodí spíš pro štíhlé a nepříliš vysoké nevěsty.

Převislá svatební kytice

Převislé kytice mohou být uvázány z jednoho druhu, nebo jejich kombinace. Kaly, lilie, orchideje. Buď jsou opravdu převislé, nebo ve tvaru slzy. Hodí se k jednoduchým šatům bez zdobení. Hodí se spíše pro vyšší nevěsty, baculky ale nejsou výjimkou.

Kytice vazby zepter

Jednoduchost a dlouhé stonky. Ozdobit může každou nevěstu. Nejčastěji se váží z kal, které mohou být bílé nebo růžové, ale klidně i fialové, vínové nebo žluté. Kytice typu zepter se hodí k elegantním šatům moderního vzhledu.

Jak vybrat svatební kytici

Kytice na míru

Nejen na postavě a šatech záleží. Kytice by měla ladit i s účesem (jeden kvítek ho klidně může také ozdobit), ale i s líčením, velikostí svatby, místem obřadu a svatebními barvami. Je svatba laděná do vínova? I kytice pro nevěstu, maminky, družičky i na auto s ní musí ladit a brát ji v potaz.

Roční období

Při výběru květin zohledněte i roční období. Preferujte hlavně sezónní květiny. Odmění se vám nejen širokým výběrem barev, ale i delší výdrží. Příjemným bonusem je i menší finanční náročnost. Objednávka mimosezónních květin se totiž může docela prodražit.

Jaké květiny se hodí pro konkrétní roční období?

Jaro

Tulipány, frézie, konvalinky nebo hortenzie.

Léto

Slunečnice, kaly, hortenzie, pivoňky nebo vlčí mák.

Podzim

Lilie, astry, slunečnice i podzimní plody.

Zima

Kosatce, kaly, orchideje, cesmíny i přírodniny.

Jak vybrat svatební kytici

Svatební kytice musí k nevěstě dokonale ladit. Než ji půjdete vybírat, zamyslete se nad postavou i osobností nevěsty. Ta už by měla mít i vybrané šaty, protože ty někdy kytici upozadí. A to nechcete. Kytice doplňuje nevěstu a ta je hlavní hvězdou dne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3 rady, jak vybrat tu nejhezčí svatební kytici