Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

3 jednoduché účesy, které snadno zvládnete sama

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 10. 2020

Ať už na schůzce, v práci či slavnostní večeři, každá žena chce vypadat krásně a přitažlivě! K tomu vám dopomůže parádní účes, který významně dotváří celkový vzhled. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým vytvoříte nádherný účes úplně sama – a během několika minut!

Jak se o vlasy postarat před vytvořením účesu

Pracovat s čerstvě umytými vlasy není úplně snadné, proto je ideální umýt je hned ráno a do práce na účesu se pustit až večer. Pokud si z jakéhokoliv důvodu vlasy umýt nestíháte, suchý šampon se stane ideálním pomocníkem. Vlasy krásně odmastí, dodá jim objem a budou působit hustším dojmem. Stačí ho nastříkat na kořínky vlasů a pokožku hlavy a můžete se směle pustit do samotného účesu.

Drdol

Jeden z nejpopulárnějších účesů všech dob, který se nosí dodnes. Drdol je velmi elegantní a hodí na každou příležitost. Vše, co potřebujete, je vyčesat vysoký culík. Poté můžete použít buď tzv. donut, nebo vlasy stočit kolem prstu ve spirále a ovinout je kolem spodní části culíku. Teď už jen připevněte vlasy pinetkami a trochu zalakujte. Z drdolu můžete vytáhnout pár pramínků a nakulmovat je. Hotovo!

Samozřejmě existuje mnoho dalších způsobů a stylů, jak drdol udělat. Kromě tzv. klasického existuje také drdol pletený, sobí, pocuchaný, růžky či Messy bun.

Copánky

Copánky

Velmi lehký a romantický účes připomínající bezstarostné letní dny. Vlasy lehce natočte a trochu nalakujte, vytvoříte tak elegantní přirozené plážové vlny. Z horní části po obou stranách si upleťte dva copánky, pomocí prstů je trochu roztáhněte (aby nebyly tak uhlazené), a vzadu je zafixujte pinetkami. Výsledek je opravdu dechberoucí!

Do copu si můžete zaplést květiny, sametovou nebo saténovou stužku. Účes můžete ozdobit perličkami, kamínky nebo další ozdobou dle fantazie. Můžete vytvořit cop rybí, holandský, francouzský nebo šikmený. Nebojte se experimentovat!

Culík

Culík

Opravdu nesmrtelný účes! Je perfektní na dlouhé vlasy a hodí se opravu na každou příležitost: do posilovny i na ples. Elegantní culík vykouzlíte ve třech krocích: vlasy natočte, zlehka pročešte a stáhněte vysoko na temeno hlavy. Pokud chcete, můžete vytáhnout tenký pramínek vlasů, obtočit ho okolo culíku a zafixovat pinetkou. Pro romantičtější vzhled vytáhněte několik pramínků, aby orámovaly obličej. Místo gumičky můžete použít šátek a jeho konce nechat volně splývat s culíkem.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

3 jednoduché účesy, které snadno zvládnete sama