Menu
WeddingMag
Plánování svatby

12 tipů na program na svatbu

Přemýšlíte, jak proměnit svou svatbu v nezapomenutelný den nejen pro vás, ale i pro všechny svatebčany? Přečtěte si inspiraci na 12 originálních svatebních her a jiných zábavných aktivit, díky kterým se na vaší veselce rozhodně nikdo nebude nudit.

Tradiční svatební zvyky

Sázkou na jistotu jsou tradiční svatební zvyky, které všichni velmi dobře znají. Není třeba svatební program tradicemi zahltit, ale alespoň pár jich do vašeho velkého dne určitě zakomponujte. Potěšíte tak nejen sebe, ale i všechny svatebčany, zejména ty starší.

Konkrétně doporučujeme tyto nejoblíbenější:

  • Hod kyticí,
  • rozbíjení talíře a následné zametání střepů,
  • společné krájení dortu.

Svatební tombola, kvízy a jiné hry

V mnoha ohledech lze svatbu přirovnat k plesu. A to především z hlediska zábavy. A tak se na svatbě nebojte vsadit na zábavu, jakou znáte právě z velkých společenských událostí. Čím dál častěji se na svatbách objevuje například tombola. Pozor, není třeba do ní investovat zbytečné peníze. Svatební tombola může mít střídmou nebo i vtipnou podobu, kdy jako hlavní výhru stanovte poukaz na pivo se ženichem či drink s nevěstou.

Svatební zábava obvykle zahrnuje také různé hry pro dospělé i děti, aby si svatebčané zkrátili čekání mezi jednotlivými body programu. Ne snad, že byste na slavnostně prostřeném stole rozložili Activity, svatební hry se obvykle točí kolem novomanželů a toho, jak se navzájem znají.

  • Svatební kvíz

Může fungovat stejně jako populární pub kvízy. Role moderátora se mohou ujmout svědci. Otázky, soutěžní formuláře a psací potřeby je potřeba zajistit předem, na místě už toho moc nevymyslíte.

  • Svatební bingo

Populární zábava na svatby, kde se všichni svatebčané neznají. Na kartičky nechte natisknout např. 5×5 polí s různými vlastnostmi („má jednoho bratra“, „chodil s nevěstou do školy“ apod.). Úkolem svatebčanů je získat podpisy na všechny políčka hrací karty. Nejrychlejší vyhrává.

  • Puzzle

Při příchodu na veselku každý účastník dostane jeden dílek puzzle, který dohromady vytvoří obraz (foto) novomanželů. Cílem je sestavit obraz ze všech dílků a zapojit tak všechny do hry.

Jakmile se trochu zešeří, můžete připravit lampiony štěstí (případně i přes den lampiony vyrobit – jak na to, si přečtěte zde, pouštění svíček po vodě (pokud se veselka koná u řeky nebo rybníka) nebo klasické prskavky.

Foto vzpomínky na celý život

Fotografové a kameramani jsou na svatbě již zcela běžnou záležitostí. Ačkoliv zajistí jedinečné vzpomínky, příliš zábavy tím na svatbě nevytvoří. Proto je nejlepší pořídit na svatbu ještě fotokoutek, který svatebčany perfektně zabaví. Buď můžete využít profesionály a objednat si společnost, která bude mít na starost nejen samotný fotokoutek, ale i veškerou ostatní agendu, či si ho naopak vytvořit sami. V tu chvíli je ideální si zapůjčit Instax. Kromě něho, Instax filmů a náhradních baterií je dobré se vybavit nějakými funky rekvizitami, balónky a všelijakými pozadími.

Dalším ověřeným tipem jsou jednorázové foťáky. Jedná se o jednoduchý trik, který udělá mnoho parády. Jednoduše nakupte několik jednorázových foťáků, rozmístěte je například na stoly a nechte svatebčany se fotit, jak je jen napadne. Následně si fotky sami vyvolejte a utvořte si z nich veselé fotoalbum s těmi nejlepšími momentkami a vůbec nejpřirozenějšími fotkami.

Fotky z jednorázových foťáků či Instaxu lze následně využít i k tzv. scrapbookingu. O co se jedná? O knížku (book), která je vytvořena z různých výstřižků (scrap). Tím jsou myšleny především fotografie, letáčky a další drobné předměty, díky kterým si můžete utvořit knihu plnou vzpomínek. Pojem scrapbooking pak označuje samotnou aktivitu vytváření takovéto knihy. Svatba je přesně jednou z těch událostí, které ke scrapbookingu doslova vybízí. Nezapomeňte do svatební knihy nalepit nejen fotografie, ale i svatební oznámení, blahopřání, menu a další předměty, které vám pomohou uchovat si vzpomínky na momenty, které pro vás byly v životě nejdůležitější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

12 tipů na program na svatbu