Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

11 věcí, které byste neměla dělat týden před svatbou

Evžena Janovská

Evžena Janovská

27. 9. 2014

Svatba je velkým dnem, kterým začíná nová kapitola vašeho života. To je jeden z důvodů, proč se na tento velký den pečlivě připravujete. Nechcete nic ponechat náhodě, existuje však 11 věcí, které mohou dokonale zkazit váš velký den. Podívejme se, jaké věci to jsou.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Nová barva vlasů

Na své svatbě chcete vypadat dokonale, chcete mít co nejlepší účes, a možná zkoušíte novou barvu vlasů. Nic proti tomu, pokud to neděláte týden před svatbou. Pokud si neobarvíte vlasy barvou, kterou máte vyzkoušenou a která se vám osvědčila, nikdy nevíte, jaký bude výsledný efekt. Výsledná barva vlasů se nemusí hodit k vaší pleti a může naopak pokazit výsledný dojem.

Změna účesu

Je sice dobré změnit účes a tím vyzkoušet, který účes je pro vás nejvhodnější. To však je třeba dělat několik měsíců před svatbou. Účes by měl také ladit se střihem vašich šatů. Nevhodně zvolený účes patří k věcem, které vám dokonale zkazí váš velký den.

Větší množství alkoholu

Vypití většího množství alkoholu vám sice může pomoci zvládnout stres krátce před svatbou, avšak může vám způsobit trávicí potíže. Kromě toho alkohol rozšiřuje cévy, což se může projevit zrudnutím. Svatební fotografie s vaším zarudnutým obličejem nejsou zrovna tou nejlepší památkou na váš velký den.

Nové cviky

Provádět nové cviky, nové pohyby, na které není vaše tělo zvyklé nebo je provádět ve větší intenzitě krátce před svatbou není dobrý nápad. To nejmenší, co vás může na vaší potkat je bolest svalů, v horším případě může dojít k natažení svalů. Nové cviky nebo větší intenzitu cvičení je vhodné provádět několik týdnů před svatbou.

Solárium

Možná chcete návštěvou solária zvýraznit vaší pleť, opálení je elegantní. Avšak se vám může stát, že barva vaší pleti nebude působit přirozeným dojmem.

Změna make-up

Změnit make-up je další věc, kterou byste neměly před svatbou dělat, váš make-up nemusí ladit s vaším typem pleti, účesem, apod. Je vhodné nic nezkoušet samy a raději se svěřit do rukou odborníků, kteří vás profesionálně nalíčí.

Detoxikace

Detoxikace je sice prospěšná vašemu zdraví i vaší štíhlé linii, avšak je třeba ji provádět v době, kdy můžete odpočívat. Pokud ji budete provádět krátce před svatbou, vaše tělo nedostane potřebné živiny a tím i potřebnou energii a vy se budete cítit unavená a podrážděná. Vaše strava by měla být naopak vyvážená, pestrá, s dostatkem vhodných nápojů.

Peeling a další ošetření pokožky

Peeling sice zanechá vaši pokožku hedvábně hladkou, mlže však také zanechat na povrchu kůže odumřelé buňky, což se projevuje loupáním kůže. Jiná ošetření pokožky mohou způsobit její zarudnutí nebo modřiny. Peeling a další ošetření pokožky je sice doporučováno, ale minimálně dva týdny před svatbou.

Nové přípravky péče o vaší pleť

Týden a méně před svatbou je ta nejméně doba na použití nových přípravků., pečujících o vaši pleť. Při použití nového přípravku může dojít k alergické reakci, která se projeví na vaší kůži, příp. k dalším negativním vedlejším účinkům.

Nedostatek spánku

Nedostatek spánku vám ubírá energii, ničí vaší štíhlou linii i váš imunitní systém. Při nedostatku spánku budete mít větší pocit hladu, vaše tělo bude produkovat více ghrelinu, hormonu hladu a méně leptinu, hormonu sytosti. Nedostatek spánku oslabuje i váš imunitní systém a tím zvyšuje šanci dostat virovou infekci. Nedostatek spánku se negativně podepíše na vaší náladě i na vašem vzhledu, tmavé kruhy pod očima nepůsobí nejlepším dojmem.

Nadbytek kofeinu

Kofein vás sice stimuluje a dodá vám energii, avšak nadbytek kofeinu působí dráždivě na nervový systém a může vyvolat pocity úzkosti. Kofeinové nápoje obsahují velké množství cukru a tím i velké množství kalorií. Káva vás může povzbudit a pomoci vám zvládnout stres, není však dobré to s jejím množstvím přehánět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

11 věcí, které byste neměla dělat týden před svatbou