Menu
WeddingMag
Plánování svatby

10 rad, jak před svatbou neonemocnět

Plánování svatby sice může být i zábava, ale především je to stres. Jen představa, co všechno musíte stihnout, zařídit, zamluvit a naplánovat ve vás může vyvolat neuvěřitelnou nervozitu. Stres je nepříjemný strašák, který může zadělat na řadu dalších potíží – například oslabit vaši imunitu. A to poslední, co chcete těsně před svatbou, je potýkat se s nějakou nemocí. Proto vám dáme hned 10 rad, jak před svatbou neonemocnět.

Dopřejte si spánek

Nemoc před svatbou rozhodně není nic příjemného. Určitě nechcete řešit rýmu, bolest v krku či další zdravotní potíže. První z rad, jak před svatbou neonemocnět, je dopřát si dostatek spánku. Možná i vy spánek podceňujete a to je chyba – při spánku tělo odpočívá, regeneruje a nabírá nové síly. Relaxace je velmi důležitá.

Jak neonemocnět před svatbou

Zdroj: Shutterstock

Zaměřte se na zdravou stravu

Oslabená imunita je důvodem, pro který se vaše tělo nedokáže bránit virům a bakteriím. Druhou radou, jak posílit imunitu, je soustředit se na skladbu jídelníčku. Do své stravy zařaďte hodně čerstvého ovoce a zeleniny. S posílením imunity mohou pomoci i některé bylinky a koření – například zdravá kurkuma a recepty s ní. Nebojte se experimentovat a zkoušet něco nového.

Dbejte na pohyb

Věděli jste, že jedním z důvodů nachlazení, může být i nedostatek pohybu? Pro tělo je zrovna tak důležitý pravidelný pohyb, jako vyvážená a zdravá výživa. I když toho máte při plánování svatby hodně, zkuste si najít i chvilku na nějakou aktivitu – i kdyby to měla být jen procházka na čerstvém vzduchu, při které nejenže tělu dopřejete pohyb, ale ještě si vyčistíte hlavu.

Dodejte tělu vitamíny

Dobrým pomocníkem jsou i vitamíny na imunitu. Ty jsou volně prodejné, nepotřebuje k nim lékařský předpis. Stačí zajít do lékárny a nechat si doporučit vitamíny, které dodají tělu vše, co nutně potřebuje a poslouží jako prevence chřipky i dalších neduhů. Vhodný je vitamin A, C, D, D, E, K, pro podporu imunity neuškodí ani betaglukany a minerály jako je hořčík nebo železo.

Jak neonemocnět před svatbou

Zdroj: Shutterstock

Myjte si ruce

Možná vám to zní jako banalita, ale nejvíce bakterií do těla přenášíte právě rukama. Rukama se během dne dotýkáte mnoha věcí – i když si to ani neuvědomujete. Chřipka i na první pohled obyčejné nachlazení pak může udeřit bez varování a v ten nejméně vhodný čas. A i když to bude třeba jen „obyčejná“ chřipka, léčba se může protáhnout a svatební den může být v ohrožení.

Dodržujte pitný režim

Dodržování pitného režimu je možná často opakovaným klišé, ale mnoho z nás na dostatečný přísun tekutin zapomíná. Snažte se omezit popíjení slazených limonád – nadbytek cukru nemá na organismus dobrý vliv a podpora imunity by tak mohla přijít vniveč jen proto, že neodoláte sladkému pití. Místo toho pijte čistou vodu nebo bylinkové čaje.

Užívejte doplňky stravy

Určitě nic nezkazíte, když budete užívat doplňky na imunitu. Seženete je v lékárně, kde vám určitě poradí, co je dobré na posílení imunity. Doplňky stravy vám nijak neublíží, nezatíží vaše tělo a naopak vám pomohou bojovat proti nebezpečným bakteriím a virům.

Jak neonemocnět před svatbou

Zdroj: Shutterstock

Využijte pomoci druhých

Plánování svatby je náročný proces a o to náročnější bude, když na něho budete chtít být sami. Myslete i na sebe a využijte pomoci druhých – rodiny, přátel, partnera. Přenechte nějakou tu starost někomu jinému a uvidíte, že se vám uleví. Budete mít více času na tolik důležitý odpočinek, i kdyby to znamenalo, že si během dne třeba na půl hodinky sednete a budete si třeba číst.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj pomáhá posílit imunitní systém. Může se totiž pochlubit povzbuzujícími účinky, tělu dodá potřebnou energii a navíc se o něm říká i to, že napomáhá hubnutí – a shodit nějaké to kilo před svatbou určitě nebude na škodu, co myslíte?

Uvolněte se

Už víte, co vám pomůže jako prevence nachlazení, vitamíny už máte nakoupené, vyhýbáte se alkoholu a hodně spíte. To poslední, co vám může pomoci, je uvolnit se. Svatba je důležitý okamžik, to bezesporu ano. Ale nestojí za nervy, stres a strach, že všechno nevyjde do puntíku. Věřte, že mnoha nevěstám něco z plánů úplně nevyšlo a i tak byl jejich svatební den perfektní. Zkuste to nebrat tak vážně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 rad, jak před svatbou neonemocnět